SELEKTOR BEZ IDEJE I TAKTIKE: Prosinečki – Go home!

Finska je pobijedila reprezentaciju Bosne i Hercegovine sa 2:0. Ali nije nas uništio samo Teemu Pukki sa dva gola. Krivac prije svih je naš selektor Prosinečki koji ponovo nije osmislio nikakvu taktiku, ne umije stimulisati igrače, čovjek bez ideja i planova, nema onog patriotskog ushićenja, jednostavno ne zaslužuje da vodi našu reprezentaciju

Bezidejna igra, loše reakcije u napadu i odbrani, vezni red kao da nije ni postojao… Ukratko ovim riječima može se prokomentarisati izdanje fudbalskih A reprezentativaca Bosne i Hercegovine koji su danas poraženi u Tampereu od Finske sa 0:2 i tako se se udaljili od prve dvije pozicije koje vode na EURO.

S druge strane Finci su znali šta žele, bili su disciplinovani i organizovani, a poklone izabranika selektora Roberta Prosinečkog iskoristili su na najbolji način. Briljirao je Teemu Pukki. Napadač Norwicha postigao je dva gola i najzaslužniji je za trijumf svoga tima. Koliko god to grubo zvučalo, BiH je bez Miralema Pjanića reprezentacija koja teško može izboriti plasman na neko veliko takmičenje…

Zmajevi” nisu mogli bez Miralema Pjanića da stignu do povoljnog rezultata u Tampereu.

Zasluženu pobjedu i tri velika boda osvojili su Finci zahvaljujući sjajnom napadaču engleskog Norwicha, Teemu Pukiju, koji je sa dva pogotka u drugom poluvremenu srušio izabranike bezvoljnog Roberta Prosinečkog.

Prvi u 56. minutu postigao je majstorski nakon što je prevario Tonija Šunjića i sa 16 metara pogodio mrežu Ibrahima Šehića, da bi u 68. minutu stavio tačku na veliki trijumf nakon što je “lobovao” golmana BiH.

Mogao je Pukki i do hat-tricka u nastavku meča, ali je Šehić zaustavio njegova dva pokušaja.

U 77. minuti veliku priliku nije iskoristio ni Edin Džeko, koji je sa nekoliko metara nakon centaršuta Ćivića glavom šutirao preko gola. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Džeko – ponovo užasno odigrao, bez ikakvog truda za tim reprezentacije svoje zemlje

Bh. selekcija doživjela je težak poraz koji nas je već sad udaljio od Evropskog prvenstva.

Slični članci

Bh. tim kvalifikacije nastavlja 11. juna kad će se na stadionu FC Juventus u Torinu sastati sa Italijom.

Realno, šanse da odemo na Evropsko prvenstvo sada su nam nikakve.

Finska je skočila na drugo mjesto grupe J kvalifikacija za Euro i sada ima šest osvojenih bodova iz tri utakmice. BiH je pala na četvrtu poziciju s četiri boda iz tri odigrana meča. Inače, Zmajeve već u utorak očekuje utakmica četvrtog kola kvalifikacija protiv selekcije Italije u Torinu.

Tabela:

OSTALI REZULTATI

Grupa C: Estonija – Sjeverna Irska 1:2, Bjelorusija – Njemačka (20:45). Poredak: Sjeverna Irska 9, Njemačka i Holandija po 3, Estonija i Bjelorusija bez bodova.

Grupa E: Hrvatska – Vels 2:1, Azerbejdžan – Mađarska 1:3. Poredak: Hrvatska i Mađarska po 6, Slovačka i Vels po 3, Azerbejdžan bez bodova.

Grupa H: Island – Albanija 1:0, Moldavija – Andora 1:0, Turska – Francuska (20:45). Poredak: Francuska, Island i Turska po 6, Albanija i Moldavija po 3, Andora bez bodova.

Grupa I: Rusija – San Marino 9:0, Belgija – Kazahstan (20:45), Škotska – Kipar (20:45). Poredak: Rusija i Belgija po 6, Kazahstan, Kipar i Škotska po 3, San Marino bez bodova.

Grupa J: Finska – Bosna i Hercegovina 2:0, Armenija – Lihtenštajn 3:0, Grčka – Italija (20:45). Poredak: Italija i Finska po 6, Grčka i Bosna i Hercegovina po 4, Armenija ,3 Lihtenštajn bez bodova.