SARAJEVO U TUZLI PROPUSTILO PRVU ŠANSU ZA TITULU: I bolje, navijači žele šampionsku feštu na punom Koševu

Rezultati 31. kola: Čelik – Zrinjski 0:1, Mladost (DK) – Široki Brijeg 1:0, Radnik – Željezničar 0:1, Sloboda – Krupa 1:2, Tuzla City – Sarajevo 1:0, Zvijezda 09 – GOŠK 1:1.

Fudbaleri Sarajeva propustili su priliku da dva kola prije kraja sezone osiguraju šampionsku titulu. Lider PLBiH danas je poražen u Banovićima od Tuzla Cityja s 1:0. Pobjednika u ovom meču odlučio je gol Mirsada Hasanovića iz 60. minute susreta.

Zbog poraza Sarajeva mostarski Zrinjski još može snivati sne o odbrani titule. Naravno, tome je doprinijela i današnja pobjeda Plemića u gostima kod Čelika. Aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine danas su slavili s 1:0. Pobjednika u ovom meču odlučio je autogol Almira Čubare u 61. minuti.

U narednom, pretposljednjem kolu, prvoplasirano Sarajevo igra protiv posljednjeg na tabeli, Zvijezda 09 i tu ne bi smjelo biti iznenađenja za pobjedu i šampionsko slavlje. Očekuje se krcat stadion Koševo.

Fudbaleri Željezničara u derbi susretu 31. kola, u duelu protiv direktnog rivala za Evropu, savladao je Radnik u gostima s 1:0.

Plavi su na Gradskom stadionu u Bijeljini trijumfovali zahvaljujući golu Asima Zeca poslije asistencije Sinana Ramovića. Upravo se Ramović povrijedio pet minuta kasnije, a na terenu ga je zamijenio Dženan Zajmović.

Prvo poluvrijeme, u kojem Radnik nije pokazao mnogo, okončano je minimalnom prednošću gostiju. Mlade Žižović je u nastavku svoju ekipu pokušao osježiti izmjenama koje bi unijele promjene, no rezultat se nije mijenjao.

Slični članci

Do kraja utakmice u Bijeljini nije bilo većih uzbuđenja, pa je Željezničar stigao do važne pobjede u borbi za Evropu kojom je prekinuo niz Radnika od 12 utakmica bez poraza.