ROĐENI SE VRATILI TAMO GDJE I PRIPADAJU: Pobjedom protiv visočke Bosne 2:0, Velež obezbjedio povratak u Premijer ligu

Veliki broj navijača Veleža, kako iz Mostara, tako i iz cijele BiH doputovao je danas u Visoko kako bi pružio podršku Rođenima. Stadion u Visokom obojen je u crvenu boju. Ekipa Veleža pogotkom Nusmira Fajića stiga je u vodstvo protiv Bosne u Visokom i trenutno se nalazi na pragu ulaska u Premijer ligu BiH. Rođeni [...]
Veliki broj navijača Veleža, kako iz Mostara, tako i iz cijele BiH doputovao je danas u Visoko kako bi pružio podršku Rođenima. Stadion u Visokom obojen je u crvenu boju.
Rođeni su u vodstvo stigli pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 36. minuti, kada je sjajni Fajić, inače najbolji strijelac Prve lige Federacije BiH, postigao novi pogodak i donio vodstvo svom timu.
Slični članci
Velež je tokom prvih 45 minuta bio puno bolji protivnik, od prve minute tražio je pogodak za vodstvo, a nagrada za ofanzivnu igru stigla je devet minuta prije kraja prvog poluvremena.

Za novo vodstvo Rođenih zaslužan je Ovčina u petoj minuti nastavka.

Poslije tri sezone provedene u nižem rangu, mostarski Velež vratio se u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Zahvaljujući današnjoj pobjedi protiv Bosne u Visokom, Rođeni su kolo prije kraja sezone potvrdili prvo mjesto u Prvoj ligi FBiH, sa četiri boda viška u odnosu na Olimpik.

Golove za Velež danas su postigli Fajić i Ovčina.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje igrača i navijača Veleža. Mostarci su danas u velikom broju stigli u Visoko.

Velež je osvojivši ova tri boda u Visokom, kolo prije kraja Prve lige Federacije BiH izborio povratak u društvo najboljih s obzirom na to da ima minimalno četiri boda više od Olimpika koji u isto vrijeme na Otoci pobijedio Rudara iz Kaknja sa 3:1.