ČUDA SE IPAK DOGAĐAJU: Liverpool uspio nadoknaditi minus od tri gola iz prve utakmice, spektakularno fešta navijača (VIDEO)

Klop: Rekao sam igračima “Neka bude moguće…”. VIDEO nezapamćenog slavlja i pjesma igrača i navijača na Enfildu

Engleska je kolijevka fudbala, a u to se večeras uvjerila Barcelona koja je na Enfild donijela tri gola prednosti, a ni to nije bilo dovoljno da ode u finale Lige šampiona.

Bilo je to jedno od najspektakularnijih polufinala najelitnijeg klupskog takmičenja u svijetu, koje su nam priredili igrači Liverpoola protiv Barcelone.

Nogometaši Liverpoola prvi su finalisti Lige prvaka. U uzvratnom meču igranom na mitskom stadionu Anfiled pobijedili su Barcelonu sa 4:0 i nadoknadili zaostatak od tri gola.

Klop: Rekao sam igračima “Neka bude moguće…”

LIVERPUL, 8. maja (Tanjug) – Menadžer Liverpula Jirgen Klop, nakon fantastične eliminacije Barcelone, izjavio je da je vjerovao u plasman u finale Lige šampiona, bez obzira na ubjedljiv poraz u prvom meču.

Liverpul je napravio veliki preokret pobjedom 4:0 i nadoknadio tri gola sa Nou Kampa, za drugo uzastopno finale LŠ.

“Igračima sam prije meča rekao da djeluje da smo u nemogućoj misiji, ali napravite je da bude moguća. Već je noć, djeca su u krevet, pa mogu da kažem, moji fudbaleri imaju je…o jak karakter. To je nevjerovatno”, rekao je Klop odmah posle utakmice za BT Sport.

Njemac je podsetio da je Liverpul izbacio vjerovatno najbolji tim na svetu.

“Utakmica je bila zapanjujuća. Teško je pobijediti, a kamoli sačuvati mrežu protiv Barcelone. Ne znam kako smo uspeli…Video sam Milnera kako plače poslije meča, mnogo nam znači ovaj uspjeh”, naveo je on.

Liverpul u finalu čeka boljeg iz revanša Ajaksa i Totenhema (1:0), koji se igra večeras u Amsterdamu.

Liverpool je doslovno tražio čudo u uzvratnom meču polufinala protiv Barce jer je gubio sa velikih 3:0, ali i bio bez dvije trećine napada. Tačnije za “Redse” nisu mogli igrati Robert Firmino i Mohamed Salah.

Ipak, krenulo je silovitno. Igrao se 7. minut kada je Liverpool poveo. Jordi Alba je pogriješio, a poklon loptu je iskoristio Origi.

Utakmica je u potpunosti postala otvorena. Origi i Mane zadavali su glavobolje defanzivcima katalonskog kluba, dok je “tragičar” Alba bio najopasniji igrač gostiju.

Prvo poluvrijeme je i pored brojnih šansi završilo sa minimalnom prednošću domaćina.

Drugi dio je donio dramu kao iz grčkih tragedija. Prvo je Suarez propustio 100-postotnu šansu da potvrdi plasman Barcelone u finale, prvo nakon 2015. godine i onda je uslijedila rapsodija u crvenom.

Wijnaldum, koji je ušao nakon odmora, postiže dva gola u samo dva minuta i vraća rezultata na nulu.

Igrači Barcelone su shvatili kako se moraju “probuditi” da im se drugu godinu zaredom ne dogodi da ispadnu nakon tri gola prednosti, kao što se desilo 2018. protiv Rome. Gosti su uspostavili balans na terenu, dok je Liverpool počeo prijetiti iz kontri.

I kad su se igrači Ernesta Valverdea u potpunosti oslobodili pritiska Liverpoola uslijedio je novi šok. Igrao se 79. minut, ubačaj iz kornera i neshvatljiva greška odbrane gostiju. Origi neometano, sa nekih 5 metara, pogađa mrežu Ter Stegena na opšte oduševljenje engleskih navijača.

Slični članci

Posljednjih desetak minuta meča igrao se ispred gola domaćina, ali španski sastav nije mogao do gola. Ovako “Redsi” su napravili malo čudo i bez nekih bitnih igrača izbacili favorizovanu Barcelonu.

Sutra je na programu drugo polufinale između Ajaxa i Tottenhama.

Fantastično slavlje i pjesma (VIDEO)

Osim velike pobjede Redsa valja izdvojiti i čudesnu atmosferu koja je vladala na Anfieldu po završetku utakmice. Lovren, Klopp i ostali igrači zajednički su s navijačima otpjevali legendarnu himu You'll never walk alone’. Bilo je tu i suza, jer, ne događaju se ovakva čuda i pothvati svaki dan.

Zajednička izvedba himne ‘You'lle never walk alone’ na početku druge minute videa

Barcelona je tako drugu godinu uzastopce ispala iz Lige nakon što je u prvom susretu slavila s tri gola razlike. Roma je lani u četvrtfinalu izgubila u Barceloni sa 1-4, ali je na Olimpicu odigrala fantastičnu utakmicu pobijedivši sa 3-0. Ovoga puta Katalonci su slavili sa 3-0, no Liverpool je u jednoj od najluđih večeri u povijesti kluba pobijedio sa 4-0.

Čuda se ipak događaju. Premda je bilo teško vjerovati kako Liverpool bez dvojice ponajboljih igrača Mohameda Salaha i Roberta Firmina može nadoknaditi tri gola zaostatka iz prve utakmice, “Redsi” su fantastičnom predstavom nadoknadili veliki minus i izborili svoje deveto finale elitnog natjecanja ‘Starog kontinenta’.

Engleski sastav će u finalu 1. lipnja na madridskom stadionu Wanda Metropolitano igrati protiv boljeg iz susreta Ajaxa i Tottenhama. Nizozemci su u prednosti nakon što su u prvom susretu u Londonu pobijedili sa 1-0.